ER-billboard - facebook

Cycle chic

hasła podobne: rowerowa elegancja

Trend zwany "rowerową elegancją". Jest podejściem do życia, promuje zdrowy i ekologiczny sposób komunikacji miejskiej. Zwolennicy tej filozofii pokazują, że rower nie służy jedynie do jazdy sportowej, a jest integralną częścią życia w dużym mieście. Świetnie nadaje się do  ekspresji swojej osobowości poprzez elegancki ubiór i rower dopełniający jego charakter.

Trend ten jest powrotem do korzeni, czyli XX-wiecznych eleganckich właścicieli stylowych bicykli. Termin "cycle chic" został stworzony przez Duńczyka, Mikaela Colville-Andersena, który w 2006 roku stworzył galerię zdjęć "Rowerowa elegancja - dziewczyny z Kopenhagi na rowerach". Zainteresowanie tym nurtem błyskawicznie rozpowszechniło się w innych dużych miastach na całym świecie. Powstało dziesiątki stron internetowych, blogów oraz sklepów oferujących stylowe akcesoria rowerowe.

Miłośnicy Cycle chic na całym świecie tworzą internetowe galerie zdjęć (blogi), na których prezentują fotografie stylowo obranych rowerzystek i rowerzystów.