ER-billboard - facebook

Encyklopedia Rowerowa: Hasła na literę 'G'

G

Firma założona przez Grzegorza Golonko organizująca cykl maratonów rowerowych pod nazwą MTB Marathon.
GarminCzołowy - szwajcarski - producent urządzeń GPS. W swojej ofercie posiada urządzenia zarówno samochodowe, turystyczne, żeglarskie, sportowe, jak i rowerowe.
Produkowany w czasach PRL (lata 70. - 90.) turystyczny model roweru marki Romet. Posiadał ramę ze stali niskowęglowej, tylną (prawdopodobnie pięciobiegowa) przerzutkę Favorit. Romet, lub Shimano. Koła o rozmiarze 27'' na stalowych, chromowanych obręczach
GhostbikeInstalacja w formie białego roweru upamiętniająca śmierć rowerzysty w wypadku. Stanowi ona formę upamiętnienia tragicznego wydarzenia oraz przestrogę dla innych. Jest on ustawiany w miejscu wypadku drogowego.
Produkowany w czasach PRL miejski model roweru marki Romet. Posiadał ramę ze stali niskowęglowej, koła o rozmiarze 20'' na stalowych, chromowanych obręczach oraz kierownicę typu jaskółka
Część ramy - pionowa rura w którą jest wkładana rura sterowa widelca. Do główki ramy od góry dochodzi górna rura ramy, a od dołu dolna rura ramy.
Firma Wojciecha Gogolewskiego organizująca cykl amatorskich wyścigów Cross Country Thule Cup XC
Potoczne określenie roweru górskiego
Rura biegnąca od główki ramy do rury podsiodłowej. W rowerach o klasycznej męskiej budowie górna rura ramy biegnie poziomo, lub pod niewielkim kątem od główki ramy do rury podsiodłowej - bliżej siodełka.
Dwie rury biegnące od osi tylnego koła do rury podsiodłowej.
Firma Macieja Grabki z Jeleniej Góry organizująca cykl maratonów rowerowych pod nazwą Bikemaraton. Dyrektorem ds. marketingu i promocji jest Adam Orczykowski
Cykl około 5 amatorskich maratonów rowerowych rozgrywanych w województwie Lubuskim (zachodnia Polska) organizowany przez Kaczmarek Electric. Pierwsza edycja imprezy wystartowała w 2010 roku.
Cykl około 6 maratonów rowerowych rozgrywanych na terenie województwa wielkopolskiego. Organizatorem cyklu jest firma Gogol MTB.
Projekt utworzenia blisko 3000 milowej (4800 kilometrowej) trasy dla niezmotoryzowanych łączącej główne miasta leżące na wybrzeżu Atlantyckim w USA od Calais, Maine do Key West, Florida.
Grip ShiftManetka obrotowa firmy SRAM służąca do zmiany przełożeń w rowerze. Grip Shift był jednym z pierwszych (na rynek wszedł na początku lat 90.) i najbardziej znanych produktów oferowanych przez tą firmę.
Potoczna nazwa chwytów kierownicy.
Oznaczenie stosowane przez firmę Shimano do długiego wózka przerzutki.
Slangowe określenia na oponę lub awarię polegającą na przebiciu dętki
Liczba pozycji: