ER-billboard - facebook

Eurobike

Uważane za najważniejsze dla branży rowerowej targi rowerowe odbywające się co roku na przełomie sierpnia i września w niemieckim Friedrichshafen. Eurobike odbywa się w tym samym miejscu od 1992 roku. Targi trwają od środy do soboty (poprzednio od czwartku do niedzieli), pierwszy dzień nazwany DemoDay jest poświęcony na testowanie rowerów, drugi, trzeci i czwarty to tzw. dni branżowe - na które mają wstęp dziennikarze oraz osoby związane z biznesem. W ostatni dzień "open day" każdy może zwiedzać tereny wystawowe.

Porównywalną rangę mają imprezy targowe TAIPEI CYCLE w Tajlandii (na wiosnę) oraz Interbike w USA (koniec września).

(full) -eurobike_wzrost.png


Harmonogram targów Eurobike:

  • 1 dzień  (środa) Demo Day w Ratzenried
  • 2-4 dzień (czwartek-piątek) Targi w Friedrichshafen. Wstęp wyłącznie dla akredytowanych dziennikarzy oraz dla handlowców i wystawców
  • 5 dzień - (sobota) Open House Day - dzień otwarty dla wszystkich chętnych.

Wstęp na tereny targowe w sobotę kosztuje około 13 euro.

Rozkład wystawców.

Hala A1 jest zdominowana przez włoskie firmy - a co za tym idzie znajduje się tam najwięcej rowerów szosowych. A4 należy do producentów ubrań oraz odzieży, w A5 i A6 ulokowały się głównie tajwańskie firmy. Hala B2 obok firm z Tajwanu skupia producentów kasków oraz okularów, a Zeppelin Hall należy do rowerów elektrycznych. Pozostałe hale: A2,A3, A7, B1, B3, B4, B5, E1 skupiają producentów rowerów oraz osprzętu z całego świata.

(full) -eurobike_mapka.png

Eurobike 2011

W 2011 roku 1200 wystawców z 42 krajów zaprezentowało najnowsze kolekcje na rok 2012 na 100.000 metrach kwadratowych w 15 halach wystawowych. Targi Eurobike 2011 odwiedziło 40,000 osób w czasie dni branżowych oraz ponad 20,000 osów w dniu otwartym (niedziela) z ponad 100 krajów. Akredytowanych było  1,800 dziennikarzy.

 

Hasła powiązane