ER-billboard - facebook

Opel

Obecnie marka samochodów, na początku XX wieku największy producent rowerów świata. Założyciel firmy - Adam Opel w  1862 roku  w zakładzie ślusarskim swojego ojca w niemieckim Rüsselsheim zaczyna konstruować maszyny do szycia. Następnie zaczyna sprzedawać rowery i w roku 1886 wypuszcza na rynek pierwszy model "Velociped".

W latach dwudziestych ubiegłego stulecia Opel jest największym producentem rowerów na świecie. Równolegle powstają motorowery, a w 1899 roku samochody, z których obecnie słynie firma.

 

(normal) -opel_plakat3.jpg(normal) -opel_plakat2.jpg(normal) -opel_plakat4.jpg

 

 

W roku 1862 Adam Opel w zakładzie ślusarskim swojego ojca w niemieckim Rüsselsheim zaczyna konstruować maszyny do szycia. Wkrótce potem zaczyna sprzedawać rowery i w roku 1886 na rynek wchodzi pierwszy model "Velociped". W latach dwudziestych ubiegłego stulecia Opel jest już największym producentem rowerów na świecie. W międzyczasie do listy produktów dochodzą jeszcze motorowery. Motoryzacyjna historia Opla rozpoczyna się w 1899 r., co sprawia, że po firmie Daimler-Benz jest to drugi najstarszy, wciąż istniejący producent samochodów w Niemczech. W roku 1862 Adam Opel w zakładzie ślusarskim swojego ojca w niemieckim Rüsselsheim zaczyna konstruować maszyny do szycia. Wkrótce potem zaczyna sprzedawać rowery i w roku 1886 na rynek wchodzi pierwszy model "Velociped". W latach dwudziestych ubiegłego stulecia Opel jest już największym producentem rowerów na świecie. W międzyczasie do listy produktów dochodzą jeszcze motorowery. Motoryzacyjna historia Opla rozpoczyna się w 1899 r., co sprawia, że po firmie Daimler-Benz jest to drugi najstarszy, wciąż istniejący producent samochodów w Niemczech.

 

Hasła powiązane