ER-billboard - facebook

Rowerowy Szlak Odry

Szlak rowerowy wyznaczony wzdłuż rzeki Odry. Biegnie od Chałupek na granicy Polsko-Czeskiej do Kostrzynia nad Odrą (na granicy Polsko-Niemieckiej na wysokości Berlina). Za Kostrzynem rozpoczyna się szlak "Zielona Odra" który prowadzi wzdłuż rzeki do Szczecina.

Rowerowy Szlak Odry jest oznaczony niebieskimi znakami, biegnie przez 4 województwa (śląskie, opolskie, dolnośląskie, lubuskie)  i ma długość 1064 km. W terenie jest wyznaczony na odcinku od Oławy, przez Wrocław, do Kostrzynia.

Szlak powstał w 2005 roku z inicjatywy Fundacji Ekologicznej "Zielona Akcja" z Legnicy.W pierwszym etapie szlak prowadził jedynie z Wrocławia do Głogowa. Jest on częścia systemu Zielonych Szlaków - Greenways.

W 2008 roku Rowerowy Szlak Odrynakładem wydawnictwa "Amistad Sp. z o.o. -  PolskaTurystyczna" ukazał się przewodnik "Szlak Odry. W Krainie Łęgów Odrzańskich". Na 146 stronach autorzy szczegółowo opisują Szlak Odry, którego częścia jest Rowerowy Szlak Odry (inne to ścieżki dydaktyczne i szlak kajakowy).

Rowerowy Szlak OdryPrzebieg Szlaku Odry

Chałupki - Racibórz - Kędzierzyn-Koźle - Zdzieszowice - Krapkowice - Opole - Brzeg - Oława - Wrocław - Brzeg Dolny - Lubiąż - Prochowice - Ścinawa - Głogów - Bytom Odrzański - Nowa Sól - Bojadła - Krosno Odrzańskie - Kłopot - Słubice - Kostrzyn nad Odrą

Strona WWW Szlaku Odry - http://www.szlakodry.pl/

 


Pokaż Szlak Odry na większej mapie

Hasła powiązane