ER-billboard - facebook

bike polo

bike poloSport drużynowy, w którym dwa zespoły zawodników na rowerach starają się wbić piłkę do bramki przeciwnika za pomocą specjalnego kija

Tradycyjne rozgrywki bike polo rozgrywają się na trawiastym boisku o wymiarach 100 x 150 m. Drużyna składa się z 6 zawodników oraz 2 rezerwowcych. Mecz podczas międzynarodowych mistrzostw trwa 30 minut, na które składają się cztery 7,5-minutowe rundy zwane chukkar. Faul może być karany strzałem wolnym z 15 lub 25 metrów.

Hardcourt Bike Polo jest odmianą miejską szybko zyskującą rzesze zwolenników w miastach na całym świecie.

Początki bike-polo sięgają 1891 roku, kiedy to Richard J. Mecredy zorganizował w Irlandii pierwszy mecz na trawiastym boisku poruszając się na rowerach tzw. ostre koło. W 1908 roku sport stał się jedną z dyscyplin na Olimpiadzie w Londynie, jednak wkrótce o nim zapomniano. Powrócił do łask po II wojnie światowej i od tamtej pory zozgrywane są międzynarodowe zawody.