ER-billboard - facebook

Encyklopedia Rowerowa: Hasła na literę 'K'

K

Stolica Danii - jest jednym z najbardziej zroweryzowanych miast świata. Posiada około 1,7 mln mieszkańców.
W rowerze służy do przeniesienie ruchu obrotowego nóg poprzez pedały, na ruch obrotowy suportu. Razem z zębatkami tworzy mechanizm korbowy.
Często używane - nieprawidłowo określenie korby rowerowej.
korona widelcaElement łączący golenie widelca z rurą sterową. W widelcach sztywnych (nieamortyzowanych) korona jest zazwyczaj górnym, zagiętym fragmentem goleni który łączy się z rurą sterową.
Staroświecki, miejski, prosty model roweru bez przerzutek, a jedynie z elementarnymi akcesoriami typu bagażnik i błotniki. Określenie dawniej stosowane było na rowery np popularną "Ukrainę".
Największy polski producent rowerów markowych. Obecnie oferuje rowery w szerokiej gamie - od dziecięcych, przez miejskie, górskie, aż po wyczynowe. Kross najbardziej kojarzony jest z modelami Level, Hexagon, Evado, Modo oraz Sign.
Rzeszowski trialowiec (ur. 1981 r.), znany z uczestnictwa w programie "Mam Talent" w telewizji TVN w 2009 roku oraz z bicia rekordów ilości pokonanych schodów na rowerze.
Seria około 3 amatorskich wyścigów typu cross country rozgrywanych w okolicach Bydgoszczy i Torunia. Kujawia XC jest organizowany od 2008 roku, przez Stowarzyszenie BYD-BIKE
Osoba rozwożąca przesyłki na terenie miasta za pomocą roweru. Dzięki rowerowi są oni w stanie dostarczyć przesyłki w zatłoczonych miastach o wiele szybciej niż z wykorzystaniem innych środków transportów.
Standard mocowania mechanizmu korbowego oraz korby do osi suportu. Jest to obecnie najpopularniejszy standard mocowania.
Liczba pozycji:
1 2