ER-billboard - facebook

Bicing

Rower Miejski w Barcelonie w Hiszpanii - Bicing Sieć bezobsługowych wypożyczalni rowerowych (system roweru miejskiego) w Barcelonie w Hiszpanii składających się z rowerów oraz automatycznych stacji. 

Został uruchomiony 22 marca 2007 roku przez operatora - firmę Clear Channel. Użytkownicy mają do dyspozycji 6000 rowerów, które można pożyczać z 400 stacji rozmieszczonych  średnio 300-400 metrów od siebie. W każdej z nich może jednocześnie parkować od 15 do 30 jednośladów. System obejmuje około 70% powierzchni Barcelony.

Aby stać się użytkownikiem systemu Bicing należy zarejestrować się na stronie i lub udać się do biura obsługi klienta. Trzeba posiadać kartę kredytowa - z której bedzie pobierana roczna opłata w wysokości 35 euro i być mieszkańcem Kataloni. Ten drugi warunek ma wykluczyć turystów z systemu - Bicing jest przeznaczony tylko dla mieszkańców. Po kilku dniach otrzymujemy kartę zbliżeniową, która służy do wypożyczania rowerów ze stacji dokujących.

Aby wypożyczyć rower należy użyć karty zbliżeniowej typu RFID, dzięki której zostaniemy zidentyfikowani. Pierwsze 30 minut jazdy jest bezpłatne, kolejne trzy półgodzinne bloki czasu kosztują po 0,5 euro każdy. Po przekroczeniu 2 godzin jazdy każda kolejna to wydatek 3 euro za godzinę. Zwrócenie roweru jest bardzo proste - wystarczy go włożyć do stacji dokującej. W tym przypadku nie trzeba używać karty zbliżeniowej.

95% użytkowników pożycza rower na mniej niż 30 minut. Po zwróceniu roweru, trzeba poczekać 10  minut, aby go znowu wypożyczyć na darmowe 30 minut.

Strona internetowa http://www.bicing.com

Rower Miejski w Barcelonie w Hiszpanii - Bicing Rower Miejski w Barcelonie w Hiszpanii - Bicing Rower Miejski w Barcelonie w Hiszpanii - Bicing

Rower Miejski w Barcelonie w Hiszpanii - Bicing Rower Miejski w Barcelonie w Hiszpanii - Bicing Rower Miejski w Barcelonie w Hiszpanii - Bicing Rower Miejski w Barcelonie w Hiszpanii - Bicing Rower Miejski w Barcelonie w Hiszpanii - Bicing Rower Miejski w Barcelonie w Hiszpanii - Bicing Rower Miejski w Barcelonie w Hiszpanii - Bicing Rower Miejski w Barcelonie w Hiszpanii - Bicing Rower Miejski w Barcelonie w Hiszpanii - Bicing Rower Miejski w Barcelonie w Hiszpanii - Bicing

Hasła powiązane