ER-billboard - facebook

urban bike polo

Sport drużynowy, który jest miejską odmianą bike polo. Liczbę zawodników zmniejszono do trzech. Trawiaste boisko zostało zamienione na asfaltowe lub betonowe, kort tenisowy, parking lub inną dostępną prostokątną powierzchnię. Zamiast pompowanej piłki odbija się piłkę do hokeja na trawie.

Zawodnicy starają się strzelić gola do bramki przeciwników przy pomocy specjalnego kija, który na końcu wyposażony jest w młotek. Kije są często domowej roboty wykonane z kija narciarskiego i zamontowanego w poprzek kawałka rury PCV.

Są dwa rodzaje uderzeń: "strzał" i "pchanie". Strzał jest uderzeniem piłki za pomocą główki młotka. Drugim rodzajem uderzenia jest pchanie piłki bokiem, czyli dłuższą stroną młotka. Aby gol został uznany musi być wykonany "strzałem". Zawodnicy nie mogą podpierać się nogą o ziemię ani kopać piłki. Aby wrócić do gry po takim zachowaniu należy dotknąć kijem jeden z dwóch punktów na bandzie. Faul może być karany 30 sek. - 2 min. opuszczeniem boiska lub nawet wykluczeniem z gry.

Dokładne zasady gry różnią się w poszczególnych miastach. Każdy rodzaj roweru jest dopuszczony o ile nie zawiera rogów na kierownicy lub innych niebezpiecznych części. Najczęściej jednak używane są rowery typu ostre koło. Zalecane są ochraniacze, natomiast kaski są obowiązkowym elementem wyposażenia podczas oficjalnych zawodów.

W lipcu 2011 roku Warszawa była gospodarzem międzynarodowych zawodów Bike Polo.

Hasła powiązane