Złota strona tygodnia WprostWitamy w największym polskim zbiorze haseł rowerowych. Wybierz literę, na którą zaczyna się hasło lub wpisz do paska wyszukiwarki szukane słowo. Zachęcamy także do korzystania ze spisu tagów.

Encyklopedia Rowerowa zawiera obecnie prawie 500 haseł związanych z rowerami.

W lipcu 2012 roku EncyklopediaRowerowa.pl została Złotą Strona Tygodnia w rankingu tygodnika Wprost.

Losowe hasło:

bike polo

bike poloSport drużynowy, w którym dwa zespoły zawodników na rowerach starają się wbić piłkę do bramki przeciwnika za pomocą specjalnego kija

Tradycyjne rozgrywki bike polo rozgrywają się na trawiastym boisku o wymiarach 100 x 150 m. Drużyna składa się z 6 zawodników oraz 2 rezerwowcych. Mecz podczas międzynarodowych mistrzostw trwa 30 minut, na które składają się cztery 7,5-minutowe rundy zwane chukkar. Faul może być karany strzałem wolnym z 15 lub 25 metrów.

Hardcourt Bike Polo jest odmianą miejską szybko zyskującą rzesze zwolenników w miastach na całym świecie.

Początki bike-polo sięgają 1891 roku, kiedy to Richard J. Mecredy zorganizował w Irlandii pierwszy mecz na trawiastym boisku poruszając się na rowerach tzw. ostre koło. W 1908 roku sport stał się jedną z dyscyplin na Olimpiadzie w Londynie, jednak wkrótce o nim zapomniano. Powrócił do łask po II wojnie światowej i od tamtej pory zozgrywane są międzynarodowe zawody.