ER-billboard - facebook

BemowoBike

BemowoBikeSieć wypożyczalni rowerów w dzielnicy Bemowo w Warszawie uruchomiona przez niemiecką firmę Nextbike w 1 kwietnia 2012 roku. Do dyspozycji mieszkańców jest 100 rowerów w 10 stacjach, które zostały zainstalowane w miejscach wybranych przez samych mieszkańców dzielnicy.

Aby móc wypożyczyć rower wystarczy się zarejestrować i wpłacić opłatę inicjalną w wysokości 10 zł (opłata podlega zwrotowi w przypadku rozwiązania umowy z operatorem). Podczas rejestracji każda osoba otrzyma specjalny kod PIN, który będzie potrzebny do wypożyczenia roweru. System jest zintegrowany z Warszawską Kartą Miejską dlatego osoby posiadające WKM będą mogły wypożyczać rower za pomocą karty.

Wypożyczać rowery będzie można przez 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę w okresie od 1 kwietnia do 30 listopada. Od grudnia do marca trwać będzie przerwa zimowa.

W przypadku przekroczenia 12 godzinnego okresu wypożyczenia zapłacimy karę w wysokości 200 zł. Jeżeli natomiast nie zwrócimy roweru na stojak, tylko w inne miejsce będzie nas to kosztowało 50 zł plus  5zł za 1 kilometr dojazdu po jednoślad. Wartość roweru w przypadku kradzieży lub zniszczenia wynosi 2.000 zł

BemowoBikeRower Miejski na Bemowie w Warszawie w skrócie:

  • 100 rowerów
  • 10 stacji
  • 20 minut jazdy bezpłatne
  • 21-60 minut - 2 zł
  • każde kolejna godzina jazdy - 2 zł

Hasła powiązane