ER-billboard - facebook

Call-a-bike

Rower Miejski w Niemczech - Call-a-bikeSystem publicznych rowerów niemieckich kolei Deutsche Bahn w Berlinie, Frankfurcie nad Menem, Koloni, Stuttgarcie, Monachium, Karlsruhe oraz w Saarbrücken obsługiwany za pomocą telefonu komórkowego.

Rowery są wyposażone w dotykowe ciekłokrystaliczne wyświetlacze z układem mikroprocesorowym połączonym z mechaniczną blokadą. Użytkownik dzwoni pod specjalny numer call-center i po uzyskaniu połączenia wpisuje czterocyfrowy kod roweru, otrzymując zwrotnie kod odblokowujący. Co ciekawe rower w systemie Call-a-bike można zostawić w dowolnym miejscu miasta - np. przypiąć go do latarni. Jest to tym istotniejsze, że płacimy za każda minutę użytkowania: około 8 eurocentów. (maksymalnie 15 Euro za dziań). Jedynie w Stuttgarcie pierwsze pół godziny jest za darmo.

Po zablokowaniu roweru (np na ulicy), użytkownik wybiera z menu na ekranie pozycje "Return bike", otrzymuje znowu kod, który musi przesłać do centrali. Jeśli rower jest zostawiony w innym miejscu niż na specjalnym parkingu należy zgłosić to do call-center nagrywając wiadomość na automatyczna sekretarkę.

Użytkownicy w Berlinie mają do dyspozycji 1250 miejskich rowerów, oraz 80 samoobsługowych stacji. Call-a-bike jest przeznaczony dla mieszkańców - jako uzupełnienie transportu zbiorowego, a nie dla turystów - dla których prostsze będzie wypożyczenie jednośladu w jednej z wielu klasycznych wypożyczalni rowerów

Rower Miejski w Niemczech - Call-a-bikeRower Miejski w Niemczech - Call-a-bikeRower Miejski w Niemczech - Call-a-bikeRower Miejski w Niemczech - Call-a-bikeRower Miejski w Niemczech - Call-a-bikeRower Miejski w Niemczech - Call-a-bikeRower Miejski w Niemczech - Call-a-bikeRower Miejski w Niemczech - Call-a-bikeRower Miejski w Niemczech - Call-a-bikeRower Miejski w Niemczech - Call-a-bikeRower Miejski w Niemczech - Call-a-bike

Hasła powiązane